Když není stavba náležitě zapsána, nemá například stavební povolení, pak může stavební úřad nařídit její odstranění. Když tomu chce majitel zabránit, může podat žádost o dodatečné povolení stavby. Po podání žádosti stavební úřad rozhodne, jaké dokumenty je potřeba k legalizaci stavby předložit. Obvykle je potřeba dodat geometrický plán, dokumentaci ke stavbě, někdy je nutná i revize instalací nebo dodatečná kolaudace. Po předložení požadovaných dokumentů bude stavba zapsána do katastru nemovitostí.
Obecně platí že černou stavbu lze legalizovat v případě, že je dodrženo následující:
Když chcete například prodávat dům, který je černou stavbou nebo jeho část není legalizovaná, ideální je oslovit zkušenou realitní kancelář, která vám poradí, jak postupovat. Pomůže vám stavbu legalizovat a najde vám i vhodného kupce.
27.6.2021
Jako makléřka pomáhám klientům plnit jejich sny o ideálním bydlení nebo úspěšném prodeji nemovitosti. Žiji v Hrušovanech a velmi dobře znám nejen místní realitní trh, ale také celý okolní region, včetně Pohořelic, Židlochovic, Hustopečí a dalších obcí v Jihomoravském kraji. Díky této znalosti vám mohu nabídnout přehled o specifikách této oblasti a pomoci vám najít to nejlepší řešení.
Na své práci si cením především možnosti hledat individuální řešení, která odpovídají potřebám každého klienta. Jako člověk s rodinou rozumím, jak důležité je najít domov, který splňuje požadavky na pohodlí, bezpečí a prostor pro každodenní život.
Jsem tu proto, abych vás provedla celým procesem od začátku až do konce – od prvního kontaktu přes přípravu nemovitosti, vyřízení veškerých formalit až po úspěšné uzavření obchodu. Věřím, že úspěšný obchod stojí na poctivé přípravě, upřímné komunikaci a pozornosti věnované každému detailu.
Ráda vám pomohu s prodejem či koupí nemovitosti a udělám vše pro to, aby byl celý proces pro vás co nejjednodušší a bez starostí. Těším se na spolupráci!