Jeden z nejstarších betonových mostů v České republice se nachází nedaleko obce Besednice v jižních Čechách. Pochází z let 1912–1913 a překlenuje řeku Malši. Využíván je jako most silniční.
Jedna z nejznámějších pražských budov byla dokončena v roce 1996. Své jméno získala podle tvaru dvou nárožních věží, které připomínají slavný taneční pár Ginger a Fred. Tančící dům slouží jako administrativní budova. Původně na jejím místě stával činžovní dům, který byl ale zničen, když ho v roce 1945 omylem zasáhla bomba během leteckého bombardování Prahy. Už počátkem 60. let se rozhodlo, že se toto místo zastaví, ale přesto zůstávala dalších 30 let prázdné. Investora se podařilo najít až počátkem 90. let. Základem stavby je železobetonová konstrukce, na které je připevněno 99 fasádních panelů.
Tato stavba se zařadila mezi nejúspěšnější české stavby vůbec. Nová centrála společnosti Vienna International Group byla otevřena v roce 2011 v pražském Karlíně a získala hned několik ocenění v architektonických soutěžích. Největším úspěchem bylo vítězství v soutěži o nejlepší administrativní stavbu roku. Pro stavbu budovy byla použita unikátní technologie litých betonových sloupů.
Stavba byla dokončena v roce 2001. Provoz knihovny začal v březnu 2002. Celá stavba je provedena z monolitického betonu. Materiálové pojetí interiéru stavby je založeno na kontrastním působení hrubé monolitické betonové konstrukce a finálních prvků – kaleného skla s barevným potiskem, ocelových prvků v práškové barvě, nerezové oceli, ostře barevných akcentů koberců a informačních prvků. V návaznosti na stavbu knihovny jsou navrženy i terénní úpravy, anglické dvorky, dlážděné chodníky, zeleň a drobná architektura vnitrobloku.
Jednou z posledních betonových staveb, která je odborníky vysoce oceněna, je budova Nového divadla v Plzni, která byla otevřena v září roku 2014. Nosným systémem stavby je monolitická železobetonová prostorová konstrukce stěn, desek a sloupů. Na plášť budovy tvořený betonovou litou monolitickou fasádou navazuje střešní plášť, který je navržen jako obrácená střecha se spádovou vrstvou z lehkého betonu s hydroizolační a tepelně izolační úpravou. Dominantním materiálem použitým v exteriéru je litý pohledový beton zabarvený do červeného odstínu. Rozsahem použití technologie barevného betonu se jedná o největší stavbu svého druhu v České republice. Ke stavbě byl použit speciální druh betonu nazývaný Colorcete, který dodala společnost TBG Plzeň Transportbeton, člen skupiny Českomoravský beton, která dodávala i veškerý další transportbeton na monolitické konstrukce a podlahy.
Podle údajů společnosti Transportbeton se na stavbu divadla použilo 16 600 m3 transportbetonu, z toho 600 m3 činil barevný pohledový beton. Nosný systém budovy tvoří monolitická železobetonová prostorová konstrukce stěn, desek a sloupů. Objekt divadla se od ostatních budov výrazně odlišuje fasádou z červeného litého pohledového betonu, která činí celkem 3500 m2. Červenou fasádu doplňují prosklené plochy z matného černého leptaného skla (1600 m2) a titan-zinkové plochy.