Když není stavba náležitě zapsána, nemá například stavební povolení, pak může stavební úřad nařídit její odstranění. Když tomu chce majitel zabránit, může podat žádost o dodatečné povolení stavby. Po podání žádosti stavební úřad rozhodne, jaké dokumenty je potřeba k legalizaci stavby předložit. Obvykle je potřeba dodat geometrický plán, dokumentaci ke stavbě, někdy je nutná i revize instalací nebo dodatečná kolaudace. Po předložení požadovaných dokumentů bude stavba zapsána do katastru nemovitostí.
Obecně platí že černou stavbu lze legalizovat v případě, že je dodrženo následující:
Když chcete například prodávat dům, který je černou stavbou nebo jeho část není legalizovaná, ideální je oslovit zkušenou realitní kancelář, která vám poradí, jak postupovat. Pomůže vám stavbu legalizovat a najde vám i vhodného kupce.
27.6.2021
Zprostředkováním prodeje či pronájmu nemovitostí se zabývám od roku 1997. Profesi realitního makléře jsem si zvolil proto, že rád komunikuji s lidmi a témata související s realitami jsou mým dlouholetým koníčkem.
Spolehlivě vás provedu celým procesem prodeje, koupě či pronájmu nemovitosti, zajistím pro vás nejvýhodnější podmínky a budu vám v této zásadní životní etapě po celou dobu oporou.
Ve své práci využívám veškerých možností moderního světa a moderních technologií – samotné přípravě nemovitosti na prodej věnuji náležitou péči.
Pracuji s moderními marketingovými nástroji, jako jsou videoprohlídky, záběry z dronů, prezentace a prodej nemovitosti přes sociální sítě, placené kampaně na internetových vyhledavačích anebo profesionální „home staging“.
Spolupracuji s profesionály ve svém oboru – s designéry, fotografy, grafiky, advokáty a hypotečními poradci, abych svým klientům nabídnul vždy prvotřídní servis.
Spokojený klient je vždy mojí prioritou. Odbornost, léta zkušeností, profesionální spolupráce a individuální přístup ke každému případu, to jsou mé silné stránky.