Když není stavba náležitě zapsána, nemá například stavební povolení, pak může stavební úřad nařídit její odstranění. Když tomu chce majitel zabránit, může podat žádost o dodatečné povolení stavby. Po podání žádosti stavební úřad rozhodne, jaké dokumenty je potřeba k legalizaci stavby předložit. Obvykle je potřeba dodat geometrický plán, dokumentaci ke stavbě, někdy je nutná i revize instalací nebo dodatečná kolaudace. Po předložení požadovaných dokumentů bude stavba zapsána do katastru nemovitostí.
Obecně platí že černou stavbu lze legalizovat v případě, že je dodrženo následující:
Když chcete například prodávat dům, který je černou stavbou nebo jeho část není legalizovaná, ideální je oslovit zkušenou realitní kancelář, která vám poradí, jak postupovat. Pomůže vám stavbu legalizovat a najde vám i vhodného kupce.
27.6.2021
Více než 20 let se pohybuji v obchodní sféře. Působila jsem ve vrcholovém managementu nadnárodních společností. Mám za sebou několik úspěšně zrealizovaných obchodů v oblasti nemovitostí v Brně, developerský projekt v centru Brna a akvizici developerského projektu Hlinky. Baví mě práce s lidmi, poznávání jejich životních příběhů a hledání vzájemné inspirace.
Mým životním heslem je „kde jsou lidé, tam je cesta“. Jsem nadšeným hledačem řešení. Využívám osvědčené a moderní způsoby prezentace, aby daná nemovitost zajímavým způsobem oslovila potencionální investory. Každá nemovitost k prodeji má právě svého kupujícího a je jen v rukách šikovného a zkušeného makléře propojit kupujícího s prodávajícím, aby byla spokojenost na obou stranách.
Mám patnáctiletou dceru Tamarku a dospělou dceru Kristínu. Baterie mi dobíjí sport, inspiraci nacházím v přírodě a cestování. Tvořivost rozvíjím malováním a kulinářským experimentováním.
Ráda Vás provedu procesem koupě, prodeje, nebo pronájmu Vaší nemovitosti. Vše na vysoké profesionální úrovni a s velkou dávkou lidskosti.