Když není stavba náležitě zapsána, nemá například stavební povolení, pak může stavební úřad nařídit její odstranění. Když tomu chce majitel zabránit, může podat žádost o dodatečné povolení stavby. Po podání žádosti stavební úřad rozhodne, jaké dokumenty je potřeba k legalizaci stavby předložit. Obvykle je potřeba dodat geometrický plán, dokumentaci ke stavbě, někdy je nutná i revize instalací nebo dodatečná kolaudace. Po předložení požadovaných dokumentů bude stavba zapsána do katastru nemovitostí.
Obecně platí že černou stavbu lze legalizovat v případě, že je dodrženo následující:
Když chcete například prodávat dům, který je černou stavbou nebo jeho část není legalizovaná, ideální je oslovit zkušenou realitní kancelář, která vám poradí, jak postupovat. Pomůže vám stavbu legalizovat a najde vám i vhodného kupce.
27.6.2021
Pomáhám vám najít domov, ne jen nemovitost!
Jsem z Jihomoravského kraje kde svým klientům pomáhám prodávat, kupovat nebo pronajímat nemovitosti. V realitách propojuji svoji dlouholetou znalost regionu, zkušenosti z vedení vlastní firmy a důraz na lidský přístup, díky čemuž se na mě klienti rádi obracejí znovu a doporučují mě dál.
Dříve jsem podnikal v oblasti kontroly kvality, což mi dalo silný základ v komunikaci, vyjednávání a orientaci na výsledek. Tuto zkušenost dnes naplno využívám při každém prodeji nebo koupi nemovitosti. Vím, jak důležitý je každý detail a dobře načasovaný krok, a svým klientům nabízím nejen realitní služby ale i lidský a podnikatelský pohled na věc.
Samozřejmostí u každé nemovitosti je profesionální prezentace, 3D prohlídky, video marketing a aktivní práce se sociálními sítěmi. Ale zároveň kladu důraz na to nejdůležitější – férovost, komunikace a osobní přístup.