Srpnová inflační čísla byla stále velmi vysoká – souhrnný meziroční index spotřebitelských cen v srpnu dosáhl hodnoty 17,2 %, což je nepatrně lepší číslo v porovnání s červencem. Meziměsíční nárůst cen mezi červencem a srpnem byl již nižší a činil 0,4 %, oproti cenovému nárustu mezi červnem a červencem, který činil 1,3 %. Vypadá to tedy, že inflace zpomalila své tempo a pokud se nestane nic nepředvídaného na trhu s energiemi, mohl by u inflace v blízké budoucnosti nastat pozvolný obrat.
Poptávkové tlaky v brzdí poptávku. Obrat v maloobchodním sektoru v meziročním srovnání klesá již od května letošního roku.
Ke zklidnění situace okolo energií by mělo přispět zastropování cen energií pro domácnosti a maloodběratele. Byť bude cena energií i po zastropování výrazně vyšší než v minulosti, určitě tímto krokem dojde ke stabilizaci a zmírní to inflační tlaky.
Čísla o vývoji mezd za druhé čtvrtletí letošního roku ukazují, že meziročně došlo k průměrnému nominálnímu růstu o 4,4 %. Reálně však díky inflaci průměrné mzdy poklesly o 9,8 %. Na podzim lze tedy očekávat, že budou sílit tlaky na zvyšování mezd. Bohužel rostoucí mzdy bez růstu přidané hodnoty by mohly naopak inflační tlaky v ekonomice znovu posílit. Je tedy nesmírně důležité, aby se každoroční úpravy mezd na další rok prováděly nadmíru obezřetně.
27.9.2022
Jsme Veronika a Petr Bartošovi.
Práce realitních makléřů není pro nás jen zaměstnání, je to životní styl a motivace. Jako 2 v 1 našim klientům přinášíme dvojnásobnou péči. Ke každému případu přistupujeme nejen s důrazem na čísla a fakta, ale také s ohledem na vaše emoce a potřeby. Naším cílem není jen prodej, ale především naplnění vašich realitních potřeb.
Za každým prodejem stojí naše osobní nasazení od A do Z. Nabízíme profesionální fotografie, video prohlídky, 3D vizualizace, záběry z dronů, 2D a 3D půdorysy a „homestaging“. Tyto služby si provádíme sami, abychom zajistili, že každá nemovitost bude prezentována s maximální péčí a precizností. Díky tomu máme 100 % kontrolu nad celým procesem prodeje.
Od prvního setkání až po uzavření obchodu jsme s vámi na každém kroku. Vaše důvěra je pro nás prioritou, ať už jde o prodej, nebo pronájem.
Rádi pomůžeme i vám s prodejem vaší nemovitosti.