Když chcete koupit byt, osobní prohlídka je velmi důležitá. I když už máte spoustu informací z inzerátu, o koupi rozhoduje hlavně váš pocit. Když se vám byt na první pohled líbí, je to dobré znamení, ale je potřeba se také zaměřit na důkladnou prohlídku. To znamená projít si všechny místnosti včetně sklepu, podívat se i kolem domu na zahradu, projet se výtahem.
Na osobní prohlídce se ptejte na cokoliv, co vás napadne. Otázky už můžete mít připravené předem. Bude vás zajímat předpis plateb a poslední vyúčtování, ať vidíte, jaká je energetická náročnost bytu. U novostaveb je dobré se zeptat na záruky (kuchyně, střechy aj.).
U družstevních bytů by vás mohla zajímat možnost převodu bytu do osobního vlastnictví a s tím i často spojený doplatek úvěru, který je spojen s revitalizací domu a může být i v řádech statisíců korun. Převod družstevního bytu do osobního vlastnictví není vždy možný. Sledujte také společné prostory, chodby, výtah, schránky, vstupní dveře. Podle toho sami vycítíte, jací lidé v domě bydlí, jestli je zde čisto a bezpečno.
Pokud je to možné, vyhněte se večerním prohlídkám. Jedině za denního světla uvidíte, kolik slunce jde do bytu, vidíte, kam je byt orientován, všimnete si více věcí. Denní světlo nezkresluje. Soustřeďte se na důležité věci - stav nemovitosti, dispozice bytu, vady, vlhkost apod.
Když už chcete byt koupit, vyplatí se přijít na osobní prohlídku i s odborníkem, třeba i s vlastním makléřem (hlavně u starších nemovitostí), který vám pomůže stav zhodnotit, a upozorní vás na některé důležité detaily nebo i vady.
8.4.2021
Jsme Veronika a Petr Bartošovi.
Práce realitních makléřů není pro nás jen zaměstnání, je to životní styl a motivace. Jako 2 v 1 našim klientům přinášíme dvojnásobnou péči. Ke každému případu přistupujeme nejen s důrazem na čísla a fakta, ale také s ohledem na vaše emoce a potřeby. Naším cílem není jen prodej, ale především naplnění vašich realitních potřeb.
Za každým prodejem stojí naše osobní nasazení od A do Z. Nabízíme profesionální fotografie, video prohlídky, 3D vizualizace, záběry z dronů, 2D a 3D půdorysy a „homestaging“. Tyto služby si provádíme sami, abychom zajistili, že každá nemovitost bude prezentována s maximální péčí a precizností. Díky tomu máme 100 % kontrolu nad celým procesem prodeje.
Od prvního setkání až po uzavření obchodu jsme s vámi na každém kroku. Vaše důvěra je pro nás prioritou, ať už jde o prodej, nebo pronájem.
Rádi pomůžeme i vám s prodejem vaší nemovitosti.