Co-housing je v podstatě druhem komunitního bydlení. Překládá se také jako blízké sousedské bydlení nebo spolubydlení. V praxi jde o vědomě budované společenství, komunitu, kde se klade důraz na mezilidské vztahy a zároveň se zachovává osobní nezávislost. Velmi důležitý je fakt, že se obyvatelé co-housingu aktivně podílí na fungování sousedského společenství (a většinou také iniciují projekt i vznik komunity).
V zahraničí je co-housing na vzestupu. Obvykle je to tak, že každá domácnost má vlastní bytovou jednotku, kam se dá kdykoliv "zašít". K tomu jsou však navíc v co-housingu společné prostory, které sdílejí všichni obyvatelé. Může to být společenská místnost, venkovní kuchyně, herna, zahrada apod.
Cílem takovýchto projektů je snaha o vytvoření určitého společenství, kde je sice dostatek soukromí, ale zároveň zde funguje sousedská spolupráce, vzájemná výpomoc a souznění. V co-housingu se dá lépe zajistit hlídání dětí, podpora seniorů, sdílení určitého vybavení apod.
V České republice je co-housing v plenkách, navíc zatím přitahuje spíše "alternativní" lidi, přestože v zahraničí žijí v co-housingových komunitách i "většinově smýšlející" lidé a najdeme v nich všechny věkové kategorie i sociální vrstvy obyvatel. Uvidíme, jestli se i u nás podaří co-housing rozjet ve větší míře.
22.7.2021
Abychom byli nenahraditelnými, musíme být odlišní. (C. Ch.)
Pro realitního makléře není nic lepší než uzavřený obchodní případ, na konci kterého jsou spokojení jak prodávající tak kupující. Ale tím to nekončí... Nejpodstatnější jsou pozitivní reference klientů a doporučení realitního makléře svým kamarádům a známým. Tohle je moje cesta, tímto se řídím.
Snažím se svoji práci odvádět na 100%, profesionálně a zodpovědně. Naučila jsem se, že je důležité klientům naslouchat, abych věděla jakou životní situaci řeší, jaké důvody je vedou k prodeji nemovitosti a s čím jim mohu pomoci.
Hodnota člověka není v tom, co udělal pro sebe, ale pro ostatní" (A. E. )
Zakládám si na lidském přístupu, spolehlivosti a důvěře.