Dědické řízení a vůbec dědictví bývá v mnoha rodinách důvodem k hádkám. I když si myslíme, že jsme své děti dobře vychovali a ony spolu budou dobře vycházet, v praxi to bývá složitější. Do hry se totiž dostávají jejich manželé a manželky, a vztahy v celé rodině jsou zase složitější. Někdo si nechce představovat bitvy o dědictví a většinu majetku rozdělí dětem už během svého života.
Rodiče obvykle uvažují tak, že rozdělí majetek svým dětem rovným dílem. Může to vypadat tak, že jeden syn dostane chalupu, druhý syn byt a třetí syn hotovost v podobné výši, jako je cena chalupy či bytu. Důležité je probrat své nápady s dětmi. Má první syn zájem o chalupu? Nevadí vám, že druhý syn potřebuje peníze a byt obratem prodá? Nechtěl by třetí syn místo peněz zmíněnou chalupu? Když se s dětmi rozumně dohodnete, je to ideální řešení. V běžném životě však nastávají nejrůznější spory a komplikace ohledně majetku prakticky pokaždé.
Když budete chtít dědictví řešit alespoň na papíře, pak máte několik nástrojů, které můžete využít:
Dělení majetku je celkem náročné, ale vyplatí se k němu postavit čelem ještě za života.
27.4.2021
Abychom byli nenahraditelnými, musíme být odlišní. (C. Ch.)
Pro realitního makléře není nic lepší než uzavřený obchodní případ, na konci kterého jsou spokojení jak prodávající tak kupující. Ale tím to nekončí... Nejpodstatnější jsou pozitivní reference klientů a doporučení realitního makléře svým kamarádům a známým. Tohle je moje cesta, tímto se řídím.
Snažím se svoji práci odvádět na 100%, profesionálně a zodpovědně. Naučila jsem se, že je důležité klientům naslouchat, abych věděla jakou životní situaci řeší, jaké důvody je vedou k prodeji nemovitosti a s čím jim mohu pomoci.
Hodnota člověka není v tom, co udělal pro sebe, ale pro ostatní" (A. E. )
Zakládám si na lidském přístupu, spolehlivosti a důvěře.