Smlouva o smlouvě budoucí v realitách, tak jako jinde, předchází podpisu kupní smlouvy nemovitosti. Nejčastěji se používá v případě, že kupující nemovitost nehradí z vlastních peněz, ale použije na nákup peníze od banky ve formě hypotéky. Když má kupující v ruce smlouvu o budoucí kupní smlouvě, banka to považuje za důkaz toho, na co klient peníze použije. Na druhé straně prodávající má záruku, že kupující z transakce nevycouvá.
Smlouva o budoucí kupní smlouvě je v podstatě závazek uzavřít do určité doby kupní smlouvu. Tato doba, stejně jako další náležitosti, je uvedena ve smlouvě. Pojďme se podívat, co všechno smlouva o budoucí kupní smlouvě obsahuje:
Smlouva o smlouvě budoucí má mít logicky písemnou formu a chrání práva prodávajícího i kupujícího. Potvrzuje vůli nemovitost prodat, respektive koupit hned po zajištění financování. Když některá ze stran smlouvu poruší, tedy nebude uzavřena kupní smlouva podle dohodnutých podmínek, přicházejí sankce, které je potřeba zahrnout už do této smlouvy o smlouvě budoucí.
Smlouva o budoucí kupní smlouvě se velmi často uzavírá také s developery, kteří dům teprve staví. Tady určitě spolupracujte s realitní kanceláří, která vás nákupem bezpečně provede.
29.7.2021
Abychom byli nenahraditelnými, musíme být odlišní. (C. Ch.)
Pro realitního makléře není nic lepší než uzavřený obchodní případ, na konci kterého jsou spokojení jak prodávající tak kupující. Ale tím to nekončí... Nejpodstatnější jsou pozitivní reference klientů a doporučení realitního makléře svým kamarádům a známým. Tohle je moje cesta, tímto se řídím.
Snažím se svoji práci odvádět na 100%, profesionálně a zodpovědně. Naučila jsem se, že je důležité klientům naslouchat, abych věděla jakou životní situaci řeší, jaké důvody je vedou k prodeji nemovitosti a s čím jim mohu pomoci.
Hodnota člověka není v tom, co udělal pro sebe, ale pro ostatní" (A. E. )
Zakládám si na lidském přístupu, spolehlivosti a důvěře.