Sklepní (suterénní) byty
Bydlet ve sklepním bytě nezní pro většinu z nás zrovna lákavě. Když je však byt vkusně zařízený a má těsně pod stropem okna, kterými jde dovnitř denní světlo, mohou mít i suterénní byty své kouzlo. Obzvláště v Praze, v Brně nebo v jiných městech, kde je nedostatek bydlení, půjdou i sklepní byty na dračku. Když suterénní byt dobře vybavíte, pak určitě seženete i spokojené nájemníky. Z nevyužitých sklepních prostor tak můžete něco mít.
Výhody a nevýhody sklepních bytů
Hlavní výhodou sklepních bytů je skutečnost, že se pronajímají obvykle levněji, než byty ve vyšších patrech. Pro pronajímatele je zase ta výhoda, že využije i prostory, které k bydlení původně ani nebyly určeny.
Jinak jsou zde i nevýhody. Často je to vyšší hluk z ulice nebo pocit, že žijete vlastně pod zemí. Některé suterénní byty nemají dobře řešené větrání, a do bytu vám za celý den nebude svítit slunce. Otázkou vždy je, na jaký sklepní byt narazíte, a co od něj očekáváte.
Rekonstrukce suterénních prostor a pronájem bytu
Sklepních bytů je stále více. Majitelé bytových nebo i rodinných domů často uvažují, jestli by nešlo prostor využít a rekonstruovat sklepní prostory na suterénní byty. Když se rekonstrukce povede, může vzniknout zajímavý prostor, který se dá výhodně pronajímat. A každý pronájem je skvělý příjem, kterým si každý měsíc přilepšíte ke svým příjmům. Sklepní byt jako investice je na vzestupu.
Když chcete sklepní byt koupit
Když uvažujete o koupi sklepního bytu, nebudete mít zase tolik možností, ale určitě něco najdete, ideálně ve spolupráci s lokální realitní kanceláří. Výhodou je jednoznačně nižší pořizovací cena takového bytu. Když suterénní byt koupíte, můžete jej rekonstruovat k obrazu svému, vybavit jej vhodným nábytkem a vůbec z něj udělat místo, kde bude radost být. Na internetu najdete spoustu inspirace!
18.5.2020
Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz