Výhody a nevýhody půdních bytů

Půdní byty jsou hodně specifické a v poslední době jsou stále častější. Hlavně u rodinných domů se půdní prostory často přestavují na nové bytové jednotky, třeba pro mladé rodiny, jako vejminek nebo k pronájmu. V podkroví se dá udělat moderní a krásné bydlení. Přesto je jasné, že půdní byty mají své výhody a nevýhody:

  • Nevyužijete celý prostor. Když je střecha zkosená až k podlaze, může mít půdní byt velkou plochu podlahy, ale tu nevyužijeme, protože se na kraji nemůžeme postavit. Po okrajích bytu se dají umístit různé skříňky, nebo i postele, ale plně prostor prostě nevyužijeme.
  • Nábytek nejlépe na míru. V půdním bytě je lepší využívat nábytek na míru tak, aby se prostor co nejlépe využil. Hlavně jde o prostory pod zkosenou střechou, mohou tam být nízké vestavěné skříně, postele nebo úložné prostory. Nábytek na míru je sice dražší, ale ušetříte tak cenný prostor.
  • Atraktivní prostor. O bydlení v půdním bytě spousta dětí sní. Může to být opravdu atraktivní prostor, který vaše bydlení ozvláštní. Časté jsou například přiznané dřevěné trámy. Nakonec vždy záleží na tom, jak si byt zařídíte.
  • Krásný výhled plus terasa. Velkou výhodou půdních bytů může být krásný výhled do okolí. Záleží samozřejmě na konkrétní lokalitě, ale je možné, že budete mít opravdu pěkný výhled. Často bývá součástí půdních bytů i terasa, kterou oceníte hlavně v létě. Terasa reálně zvětšuje obytnou plochu podkrovního bytu.
  • Nahoru a dolů. Když bydlíte v podkroví, vždy budete muset zdolávat schody. Je to nepříjemné už při stěhování, nesvědčí to starým lidem a rodiče mají na schodech strach o děti. Ale všechno má své výhody i nevýhody.
  • Možnost přehřívání. Když není perfektně vyřešená izolace, pak se půdní byty často v létě přehřívají, což není zrovna příjemné. Naopak v zimě tam jde teplo z celého domu, což se naopak hodí.

Půdní byty jsou zajímavá varianta. Děti je určitě ocení. Výhledy, zkosená střecha, přiznané dřevěné trámy, to vše vytváří specifickou atmosféru půdních bytů, které mají své příznivce i odpůrce. Ke komu patříte vy?

23.1.2020

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

Tomáš Šimek remax

O mně

 

Začínal jsem jako běžný makléř v jedné nejmenované realitní kanceláři (která se již dávno rozpadla), kde jsem byl ze všech nejúspěšnější - jednoduše proto, že věci dotahuji do konce, chovám se vždy profesionálně, mám rád lidi a ke klientům jsem empatický. Finančně jsem byl v té kanceláři spokojen, avšak ostatní skutečnosti mne velmi trápily! Chtěl jsem pro klienty jenom to nejlepší, svoji práci dělat čestně a kvalitně, což mi nebylo umožněno. Dost mi vadily tristní advokátní služby, nevýhodné smlouvy a zejména MLM (Multi Level Marketing), na kterém profitovali hlavně manažeři a další osoby na vrcholu pyramidy – která se, jak už to u takových společností bývá, stejně časem zřítila!

 

Rozhodl jsem se dělat reality jinak – kvalitně! Jenomže tenkrát jsem jako začínající makléř neměl prostředky k tomu koupit franšízu a zapojit se do úspěšné sítě. Založil jsem si proto svoji kancelář, která byla defakto kopií RE/MAX. 

 

Konečně v roce 2017 se mi splnilo vše, po čem jsem toužil - otevřel jsem franšízu RE/MAX Delux a nyní plním mise této kanceláře. Vážím si klientů i kolegů makléřů a jde mi o to, abychom se v kanceláři společně cítili dobře. Po vstupu do RE/MAX jsem byl ohromen! Zjistil jsem, že jsme minimálně o pět let dále, než nejsilnější konkurence a alespoň o deset let od běžných kanceláří!

Tomáš Šimek

Majitel

Certifikáty

Certifikovaný makléř ISO_detail_1.1 Certifikovaný-makléř-2_rgb realitn_profesion_l_cmyk Certifikát ISO rmx-cmg Realitní kancelář roku Morava

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.