Koronavirová pandemie znepříjemňuje život prakticky všem. Studenti nejsou výjimkou, spíše je to zasáhlo skoro nejvíce. Středoškoláci, ale hlavně vysokoškoláci mají pouze výuku online, což není žádný med. Nejen že přicházejí o pravý studentský život a setkávání se s ostatními studenty, ale hůře se jim hledá motivace i k samotnému studiu. A nevypadá to, že by se do škol měli začít vracet. V tomto semestru zůstane výuka pravděpodobně distanční.
I kvůli tomu, že studenti si nehledají pronájmy, ale zůstávají nejčastěji doma u rodičů, se snižuje poptávka po nájemním bydlení. Někteří pronajímatelé, kteří se soustředili na pronájem bytů studentům, museli ze dne na den změnit strategii, což není zrovna jednoduché. Sehnat dnes slušné nájemníky trvá déle než dříve. Navíc je zde i tlak na cenu.
Například v Praze se průměrná cena pronájmu bytu 2+1 i 3+1 někde snížila oproti loňsku i o 3 000 Kč měsíčně. V Brně je podobný trend. Ceny nájmů zde v průměru klesají jen o stovky korun, ale vzhledem k inflaci je i toto známka, že poptávka ve velkých městech nijak razantně nepřevyšuje nabídku bytů k pronájmu. Absence studentů k tomu také napomáhá.
Nikdo dnes oficiálně nic neslíbí, ale dá se očekávat, že ani na podzim se situace zase tak moc nezlepší. Distanční výuka na vysokých školách bude nejspíše alespoň do určité míry pokračovat, a studentům se pravděpodobně nevyplatí pronajímat si byty v takové míře, v jaké tomu bylo před příchodem pandemie. Na druhou stranu spousta lidí si rozmyslí pořízení vlastní nemovitosti, takže byty se budou pronajímat dále. Ale spíše rodinám na dlouhodobý pronájem, než studentům.
Všichni doufáme, že se situace brzy zlepší, a že se studenti budou moci vrátit do škol i do pronajatých bytů, aby si užili svůj studentský čas naplno.
15.1.2021
„Věřím, že prostor, ve kterém žijeme, nás dokáže inspirovat, uklidnit i zlepšit náladu.“🌟 A tak se vše kolem bydlení stalo mou srdcovou záležitostí !
Nemovitosti mě pohltily už v roce 2010, kdy jsem začínala jako interiérová designérka. Při práci jsem si ale uvědomila, že cesta ke krásnému bydlení nezačíná jen nábytkem, ale už při výběru správné nemovitosti. A proto jsem se vrhla i do světa realit. 🏡
Vidím věci jinak – díky zkušenostem z designu umím v nemovitostech objevit i jejich skrytý potenciál, navnímat daný prostor a ukázat ho zájemcům v tom nejlepším světle. Tato práce mě baví, protože propojuje kreativitu, organizaci i komunikaci. Takže ať už prodáváte, pronajímáte nebo hledáte - se mnou máte jistotu, že to bude profesionální, promyšlené a přitom lidské.
Pro práci v realitách jsem si po pečlivém uvážení vybrala právě značku RE/MAX se silným zázemím a propracovaným systémem vzdělávání, které mně neustále posouvá dál. V brněnském RE/MAX Delux mě pak nadchli svou energií, příjemným prostředím a přátelským kolektivem.
Moderní digitální marketing je tu jedna z priorit – a to mě baví. Díky tomu totiž dokážeme Vaši nemovitost dostat do hledáčku těch správných lidí. Ať už jde o krásné fotografie, poutavé videoprohlídky, 3D skeny nebo pečlivý home staging, postarám se o to, aby Vaše nemovitost zaujala toho správného kupce nebo nájemce.
A hlavně – přistupuji ke všem klientům lidsky a s úsměvem. Takže pokud potřebujete s čímkoliv kolem bydlení poradit nebo pomoct, ozvěte se. Ráda se postarám o to, aby vše klaplo! 😊
Za bezpečnost, serióznost a profesionalitu během celého realitního procesu Vám v RE/MAXU Delux ručíme! 🤝